Wszystkie zasoby, jakich potrzebujemy, spoczywają w naszym umyśle, ukryte gdzieś głęboko w świadomości i czekają aby je wydobyć.
Blog > Komentarze do wpisu

Własny odcień w palecie barw


 

W ostatnim komentarzu do mojego bloga anu_anu napisał/a:

 

 „… chodziło mi raczej o sytuację, w której z góry zakładamy, że nawet jak mąż/żona mnie zdradzi - to związek nasz nadal będzie istniał. Bo obiecaliśmy sobie być razem - aż do śmierci.” 

Po przeczytaniu tego wpisu, zadałam sobie pytanie: właściwie, co to znaczy trwać w związku, który istnieje z powodu obietnicy: razem aż do śmierci? Czy jest to dobry związek, oparty na zaufaniu i autentycznych uczuciach, w którym panuje uczciwa atmosfera? Nie ma potrzeby kontrolowania własnych uczuć i emocji? Wspólnie pokonuje się trudności i przeżywa radości? Jeżeli tak, to warto powiedzieć sobie:

„Każdy związek wpływa od czasu do czasu w swój trójkąt bermudzki.
Nie jest sztuką uciec z tonącego okrętu ani pójść z nim na dno.
Wyczynem jest ten okręt ocalić”
 

Ocalenie to przecież poczucie bezpieczeństwa, które odzyskujemy dzięki pozytywnym relacjom, opierającym się na zasadach wsparcia i szczerości. W takim związku jest miejsce na wolność i kreatywność, które są źródłem rozwoju, wzmacniają wiarę we własne możliwości.

A może są bariery i ograniczenia, które utrudniają osiągnięcie harmonii i zadowolenia, związek oparty jest na rozsądku, a nie na uczuciach, ludzie funkcjonują w nim „jak statki, które mijają się nocą”, wszystkie sposoby porozumienia zawiodły. Czy trwanie w takim związku wyłącznie z powodu przysięgi małżeńskiej daje szczęście? 

Myślę, że jest to jeden z najtrudniejszych ludzkich dylematów. Nie ma bowiem jednoznacznej odpowiedzi, nie ma uniwersalnego sposobu ani złotego środka. Znów okazuje się, że jak w większości życiowych kłopotów, nie ma białego i czarnego, trzeba poszukiwać własnego odcienia w palecie barw. Przecież każda sytuacja jest inna jak ludzie są różni, różne są priorytety i wartości, którymi kierują się w życiu.

 

Dla mnie najważniejsza  jest autentyczność, aby nie zgubić samego siebie, swojego poczucia godności, mieć świadomość swojej wartości.

A uczucia?

 

Uczucia należy pielęgnować jak coś najcenniejszego w życiu, pod warunkiem, że chcą tego dwie osoby, bo do miłości nikogo nie można zmusić.

 El&Ma

 

wtorek, 22 lipca 2008, kaplanka8

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2008/07/25 21:51:48
To nie musi być tak, że się przestało kochać...
Bo czy się przestaje kochać tak nagle, po usłyszeniu informacji o zdradzie? Chyba jednak nie.
A może jest tak, że zdrada "pasuje", jest powodem rozejścia z cudzej winy. Bo się samemu nie ma odwagi żeby odejść?
Taraka: sztuki rytualne, symbole, astrologia, szamanizm, Słowianiekładzenie kart, jasnowidzenie, przepowiadanie, viversum.pl, doradztwo przez telefon,rozmowa gratisCzaryMary.pl - button 2

Online Casino
Baner partnera />

 

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!

Zobacz inne blogi w BlogFrog.pl