Wszystkie zasoby, jakich potrzebujemy, spoczywają w naszym umyśle, ukryte gdzieś głęboko w świadomości i czekają aby je wydobyć.
Blog > Komentarze do wpisu

na zawsze ktoś pozostał sam…

Każdego ranka, po przebudzeniu, otrzymujemy kredyt w wysokości osiemdziesięciu sześciu tysięcy czterystu sekund życia na dany dzień.
Kiedy wieczorem kładziemy się spać, niewykorzystana reszta sekund nie przejdzie na następny dzień; to, czego nie przeżyliśmy w ciągu dnia, jest na zawsze stracone, pochłonięte przez wczoraj.
Każdego następnego ranka rozpoczyna się ta sama magia, znowu otrzymujemy taką liczbę sekund życia i wszyscy zaczynamy grać w tę nieodwracalną grę:
bank może zamknąć nam konto w najbardziej nieoczekiwanym momencie, bez żadnego ostrzeżenia – w każdej chwili może zatrzymać nasze życie.

Marc Levy  A gdyby to była prawda... 

Każdego dnia dokonujemy wyborów, wymieniamy klamkę lub kupujemy całe drzwi, oddajemy samochód do naprawy bądź kupujemy nowy na kredyt, naprawiamy dach kiedy deszcz zalewa nasz dom lub też zaczynamy jeszcze wtedy, gdy świeci słońce. Czasem nawet decydujemy się zostawić łóżko, ciebie, szafę, niczego mi nie będzie szkoda…”.  no, można i tak… Codziennie decydujemy o swoim życiu i ponosimy za to odpowiedzialność. Zastanawiamy się czy to właściwy wybór, przecież zawsze jest jakieś rozwiązanie, przecież mamy kontrolę nad swoim życiem … 

…do czasu, gdy któregoś dnia usłyszysz:  
 „na zawsze ktoś pozostał sam…” 

Nie wyjadą już razem na wczasy, planowane od paru lat, nie będą razem świętować rocznicy ślubu, nie zasiądą do świątecznego stołu… 

Znów zasypie wszystko śnieg,
Prócz pustki po kimś, co
Tutaj zawsze z nami był,
A teraz nie ma go.

                                                                                                          Ryszard Rynkowski

 

Nie ma nic bardziej bolesnego od poczucia niemocy, gdybyż ta niemożność była snem, z którego można się obudzić, nie samotnym.  

 

A ja? Ja nadal żyję i mam wybór … i wierzę, że

 

„w naszym życiu zdarzają się wspaniałe chwile,
 większość tylko dzięki temu, że ktoś dodaje nam odwagi”
George Adams

 El&Ma

 

środa, 09 lipca 2008, kaplanka8

Polecane wpisy

  • świadomość swojej indywidualności

    Każdemu z nas zdarza się taki dzień, kiedy po prostu wpadamy „w otchłań rozpaczy" ... tak określała ten stan ducha Ania z Zielonego Wzgórza. Zaliczam

  • Jedna rola do obsadzenia

    Znalazłam dziś kartkę, patrzę i nie wierzę! Tak pisał ktoś, kiedyś o mnie? Cieszę się, że jesteś! Cenię Twój spokój. J esteś mądra i wrażliwa. Bardzo Cię lubię!

  • „Czy wiesz, że łzy się śmieją kiedy są za duże?"

    Marzymy, planujemy, działamy ... i nagle wydarza się coś, co całkowicie odmienia nasze życie. Co przegapiłam, w którym momencie? Mogłam coś zrobić, zapobiec? J

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2008/07/09 23:48:15
A czy są decyzje, których nie zmienimy?
-
2008/07/10 10:27:55
Zmiana polega na podjęciu kolejnej decyzji. Istotne jest natomiast jakie skutki przyniosła ta pierwsza, czy są one nieodwracalne? Jeśli np. zdecydujemy się pomalować pokój na różowo i to nam nie odpowiada, możemy przemalować go na inny kolor, nawet tego samego dnia. Jeśli natomiast zdecydujemy się na zdradę - są tego takie skutki, których nie odwrócimy żadną inną decyzją.
El&Ma
-
2008/07/16 15:42:07
To jest jasne, chodziło mi raczej o sytuację, w której z góry zakładamy, że nawet jak mąż/żona mnie zdradzi - to związek nasz nadal będzie istniał. Bo obiecaliśmy sobie być razem - aż do śmierci.
Taraka: sztuki rytualne, symbole, astrologia, szamanizm, Słowianiekładzenie kart, jasnowidzenie, przepowiadanie, viversum.pl, doradztwo przez telefon,rozmowa gratisCzaryMary.pl - button 2

Online Casino
Baner partnera />

 

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!

Zobacz inne blogi w BlogFrog.pl