Wszystkie zasoby, jakich potrzebujemy, spoczywają w naszym umyśle, ukryte gdzieś głęboko w świadomości i czekają aby je wydobyć.
Blog > Komentarze do wpisu

Co wspólnego ma awaria samochodu...

Jadę samochodem, autostrada, zjazd z autostrady, przede mną zakręty więc ... nóżka z gazu :),  nagle ... chrup, samochód zwalnia ..., stoję. Z lewej strony dwie ciągłe linie, z prawej jedna ciągła, ruch jak cho....  szok, a samochód odmawia współpracy ...

Podobno to pasek rozrządu poszedł, jak mówi fachowiec :),  jednocześnie dodaje, że taki pasek powinno się wymieniać po około 60 tys. km, no nie wiedziałam tego wcześniej ...

Miałam pisać o ostrzeniu piły -  pamiętam! Więc? Co wspólnego ma awaria samochodu z ostrzeniem piły? Ma i to dużo. Kiedy nie wymienisz w odpowiednim momencie jakiejś części w samochodzie - chrupnie i stoisz ... Kiedy żyjemy w biegu, zaabsorbowani wyłącznie pracą,  nie ma czasu na odpoczynek, też nam coś chrupnie w najmniej oczekiwanym momencie.

Tak jak samochód my również potrzebujemy regeneracji, czasu na odnowę i reparację tego co najcenniejsze - siebie samego! Odpocząć, zmienić zajęcie, zająć się czymś innym - to często sposób na naostrzenie naszych narzędzi, naładowanie akumulatorów. Na mnie fantastycznie działa takie wakacyjne ładowanie akumulatorów, szczególnie w jakimś ciepłym kraju :) Wracam wtedy pełna radości, energii i nowych pomysłów, które łatwiej i szybciej udaje się realizować, niż w momencie gdy jestem przemęczona i robię coś na siłę.

 

Próbowałeś kiedyś ukroić coś tępym nożem? Męczysz się tylko dlatego, że nie chce Ci się go naostrzyć. A pamiętasz dowcip o robotniku, który biegał z pustą taczką, bo nie miał czasu jej załadować?


Filozofia OSTRZENIA PIŁY mówi, by regularnie odnawiać się i wzmacniać w czterech podstawowych sferach życia: fizycznej, umysłowej, emocjonalnej i duchowej.  Niezaspokojenie którejkolwiek z nich, prędzej czy później wpływa w znacznym stopniu na ogólne pogorszenie się jakości naszego życia.  


Dlatego tak ważne jest zachowanie równowagi we wszystkich naszych działaniach, w tym przeznaczenie czasu na np. wakacyjny odpoczynek, weekendowy wypad w góry lub nad jezioro, pójście do kina czy teatru, może jakieś regularne ćwiczenia lub pływanie - po prostu ostrzenie piły.

Kształtowanie nawyków takiego modelu życia wymaga na początku  sporych zmian i dyscypliny ale w konsekwencji  przynosi  sporo korzyści i satysfakcji oraz wzbogaca Nasze  życie.


Ostrzenie piły to jeden z nawyków, o którym pisze Stephen R. Covey w książce: 

"7 nawyków skutecznego działania - to biblia współczesnego człowieka. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki wskazuje, jak - kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze, doprowadzić do ... twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania trwałych relacji z innymi, inspirującego przywództwa na poziomie osobistym, interpersonalnym i menedżerskim..."

Tutaj można zajrzeć do księgarni  ------------->


O ostrzeniu narzędzi pisał również Jorge Bucay -  Argentyńczyk z pochodzenia, jest lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą Gestalt. W swojej książce: Pozwól, że Ci opowiem ... Bajki, które nauczyły mnie, jak żyć, opowiada bajki, anegdoty i przypowieści, które mogą służyć każdemu z nas w celu lepszego poznania i zrozumienia siebie, naszych relacji z innymi, naszych lęków, dążeń i pragnień. To jedne z tych historii, które zapadają w pamięć, ponieważ wnoszą do życia coś wartościowego, a przede wszystkim - kryją interesujący morał.

Dziś przepisałam dla Was bajkę: Zawzięty drwal.

http://kaplanka8.blox.pl/resource/Zawziety_drwal.pdf

Jaka będzie następna i kiedy? Pomyślę o tym jutro!
I mam nadzieję, że niekoniecznie wtedy, gdy znów zepsuje mi się samochód :)

 

El&Ma

niedziela, 07 września 2008, kaplanka8

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Taraka: sztuki rytualne, symbole, astrologia, szamanizm, Słowianiekładzenie kart, jasnowidzenie, przepowiadanie, viversum.pl, doradztwo przez telefon,rozmowa gratisCzaryMary.pl - button 2

Online Casino
Baner partnera />

 

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!

Zobacz inne blogi w BlogFrog.pl