Wszystkie zasoby, jakich potrzebujemy, spoczywają w naszym umyśle, ukryte gdzieś głęboko w świadomości i czekają aby je wydobyć.
Kategorie: Wszystkie | Mniej optymizmu | Tarot | Trochę humoru | Więcej optymizmu | Zarządzanie sobą
RSS

Zarządzanie sobą

czwartek, 24 lipca 2008

 

„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, na co trafisz” -

jak powiedział Forrest Gump.

 

Kiedy jakiś czas temu poszukiwałam dla siebie impulsu do działania, do jakiejkolwiek zmiany,  trafiłam m.in. na Złote Myśli. Tworzą je ludzie pełni zapału i chęci do zmiany. Ich optymizm jest zaraźliwy. Umożliwiają na swojej stronie dostęp do artykułów i literatury, którą w dużej części można czytać i nie koniecznie zaraz kupować. Jednak żeby znaleźć – trzeba szukać, a jeśli wiemy gdzie – łatwiej i szybciej możemy zmienić swoje życie na lepsze i spokojniejsze, przestajemy roztrząsać problemy dnia codziennego, a zaczynamy widzieć nowy cel w swoim życiu.


Pomyślałam, że pora najwyższa abym tu właśnie napisała o takich miejscach w internecie, które mogą pomóc komuś odnaleźć swój impuls, swój cytat, otworzyć wreszcie to pudełko i wyjąć swoją czekoladkę.


Dlaczego piszę o tym dopiero dziś? Ja też potrzebowałam impulsu, którym dziś właśnie jest oferta Złotych Myśli. Wyjątkowa oferta tworząca możliwość do zmiany, do wzięcia własnego życia w swoje ręce. Są to najlepsze publikacje wydane przez Złote Myśli. Najlepsze, bo motywujące do zmiany, napisane przez ludzi, którzy pokazują jak podjęli wyzwanie zmiany swojego życia na lepsze i odnieśli sukces.

  Pakiet Rozwoju Osobistego

               ElMa       

wtorek, 22 lipca 2008


 

W ostatnim komentarzu do mojego bloga anu_anu napisał/a:

 

 „… chodziło mi raczej o sytuację, w której z góry zakładamy, że nawet jak mąż/żona mnie zdradzi - to związek nasz nadal będzie istniał. Bo obiecaliśmy sobie być razem - aż do śmierci.” 

Po przeczytaniu tego wpisu, zadałam sobie pytanie: właściwie, co to znaczy trwać w związku, który istnieje z powodu obietnicy: razem aż do śmierci? Czy jest to dobry związek, oparty na zaufaniu i autentycznych uczuciach, w którym panuje uczciwa atmosfera? Nie ma potrzeby kontrolowania własnych uczuć i emocji? Wspólnie pokonuje się trudności i przeżywa radości? Jeżeli tak, to warto powiedzieć sobie:

„Każdy związek wpływa od czasu do czasu w swój trójkąt bermudzki.
Nie jest sztuką uciec z tonącego okrętu ani pójść z nim na dno.
Wyczynem jest ten okręt ocalić”
 

Ocalenie to przecież poczucie bezpieczeństwa, które odzyskujemy dzięki pozytywnym relacjom, opierającym się na zasadach wsparcia i szczerości. W takim związku jest miejsce na wolność i kreatywność, które są źródłem rozwoju, wzmacniają wiarę we własne możliwości.

A może są bariery i ograniczenia, które utrudniają osiągnięcie harmonii i zadowolenia, związek oparty jest na rozsądku, a nie na uczuciach, ludzie funkcjonują w nim „jak statki, które mijają się nocą”, wszystkie sposoby porozumienia zawiodły. Czy trwanie w takim związku wyłącznie z powodu przysięgi małżeńskiej daje szczęście? 

Myślę, że jest to jeden z najtrudniejszych ludzkich dylematów. Nie ma bowiem jednoznacznej odpowiedzi, nie ma uniwersalnego sposobu ani złotego środka. Znów okazuje się, że jak w większości życiowych kłopotów, nie ma białego i czarnego, trzeba poszukiwać własnego odcienia w palecie barw. Przecież każda sytuacja jest inna jak ludzie są różni, różne są priorytety i wartości, którymi kierują się w życiu.

 

Dla mnie najważniejsza  jest autentyczność, aby nie zgubić samego siebie, swojego poczucia godności, mieć świadomość swojej wartości.

A uczucia?

 

Uczucia należy pielęgnować jak coś najcenniejszego w życiu, pod warunkiem, że chcą tego dwie osoby, bo do miłości nikogo nie można zmusić.

 El&Ma

 

Taraka: sztuki rytualne, symbole, astrologia, szamanizm, Słowianiekładzenie kart, jasnowidzenie, przepowiadanie, viversum.pl, doradztwo przez telefon,rozmowa gratisCzaryMary.pl - button 2

Online Casino
Baner partnera />

 

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!

Zobacz inne blogi w BlogFrog.pl

Skopiuj CSS