Wszystkie zasoby, jakich potrzebujemy, spoczywają w naszym umyśle, ukryte gdzieś głęboko w świadomości i czekają aby je wydobyć.
Kategorie: Wszystkie | Mniej optymizmu | Tarot | Trochę humoru | Więcej optymizmu | Zarządzanie sobą
RSS

Zarządzanie sobą

piątek, 06 czerwca 2008

Czas to pieniądz", mówi znane powiedzenie, 
ale gdy przeminie, nie kupimy go za żadne pieniądze.

W ostatnim tygodniu dosłownie „prześladuje" mnie ten temat. Właściwie od 1 czerwca, gdy z okazji Dnia Dziecka „wpadały mi do ucha" wypowiedzi  psychologów, nauczycieli, tzw. przechodniów z ulicy i oczywiście samych dzieci, prezentowane w programach TV. Wszyscy podkreślali, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, z rodziną... niby nic odkrywczego. Jednak z moich obserwacji, rozmów i własnych doświadczeń wynika, że ta „oczywista oczywistość" nie ma odniesienia do naszych codziennych zajęć.  

Nie doceniamy wspólnego przebywania ze sobą, zabiegani między karierą zawodową a własnym rozwojem -  ograniczamy czas spędzany z najbliższymi. Kiedy jednak głębiej zaczęłam analizować pewne sytuacje i zachowania, doszłam do wniosku, że  stwierdzenie: nie mam czasu, jest najczęściej swojego rodzaju ucieczką,  wymówką  dla własnego „niechcenia" poszukiwania tego czasu, a potem...

...potem bezlitosny czas oświadcza nam złośliwie: „już dzisiaj za późno..."

Hyrum W. Smith opisuje znamienne zachowania ludzi pochłoniętych sprawami zawodowymi, którzy po latach stwierdzali, że nie były one najważniejsze w ich życiu.

„Otrzymałem od wielu ojców listy, którzy stojąc w kolejce, żeby złożyć córce czy synowi z okazji ich ślubu życzenia, myśleli z żalem o tym, że właściwie nigdy nie zabrali swoich dzieci na obiecany mecz piłki nożnej, nie trenowali z nimi, nie wybrali się z dziećmi na ryby czy na lody do miasta, nigdy nie zrealizowali dziesiątków zamierzeń - ponieważ zawsze byli czymś zajęci lub dokądś akurat wyjeżdżali, teraz zaś widzą, że bezpowrotnie stracili sposobność, więc ronią gorzkie łzy na weselu. Nie z powodu wzruszenia, jakie niesie samo zdarzenie, lecz z powodu wszystkich tych rzeczy, które mogli czy powinni byli spełnić, a nie spełnili".

Fragment pochodzi z książki: 10 NATURALNYCH PRAW Jak kierować życiem i gospodarować czasem, by osiągnąć sukces. Studio EMKA, 1998.

Większość z nas ma niezliczoną ilość obowiązków, a dodatkowo „wyskakują" jakieś nieprzewidziane sprawy. Nie znam nikogo, kto by narzekał, że czasu ma za dużo, nie możemy go niestety wydłużyć, zresztą, skrócić też się nie da, choć są chwile, kiedy  tego pragniemy. Złudzeniem też jest myśleć, że w jakiejś nieokreślonej przyszłości będziemy  mieli więcej czasu.

Jak sobie radzić wobec tego?

Nie zamierzam przekonywać nikogo do poświęceń, rezygnacji z własnych marzeń, sama bowiem doświadczam radości jakich dostarcza sukces. Myślę, że jak w wielu sytuacjach, trzeba uświadomić sobie i postawić pewne granice, w tym przypadku granice dla naszych działań w określonym czasie. 

Ten czas pokazuje nam zegarek i na to nie mamy wpływu, mamy jednak wpływ na nasze codzienne wybory.

I oby najważniejsze było najważniejsze ... hm, a co dla Ciebie jest najważniejsze?

El&Ma

1 , 2
 
Taraka: sztuki rytualne, symbole, astrologia, szamanizm, Słowianiekładzenie kart, jasnowidzenie, przepowiadanie, viversum.pl, doradztwo przez telefon,rozmowa gratisCzaryMary.pl - button 2

Online Casino
Baner partnera />

 

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!

Zobacz inne blogi w BlogFrog.pl

Skopiuj CSS