Wszystkie zasoby, jakich potrzebujemy, spoczywają w naszym umyśle, ukryte gdzieś głęboko w świadomości i czekają aby je wydobyć.
Kategorie: Wszystkie | Mniej optymizmu | Tarot | Trochę humoru | Więcej optymizmu | Zarządzanie sobą
RSS

Mniej optymizmu

środa, 09 lipca 2008

Każdego ranka, po przebudzeniu, otrzymujemy kredyt w wysokości osiemdziesięciu sześciu tysięcy czterystu sekund życia na dany dzień.
Kiedy wieczorem kładziemy się spać, niewykorzystana reszta sekund nie przejdzie na następny dzień; to, czego nie przeżyliśmy w ciągu dnia, jest na zawsze stracone, pochłonięte przez wczoraj.
Każdego następnego ranka rozpoczyna się ta sama magia, znowu otrzymujemy taką liczbę sekund życia i wszyscy zaczynamy grać w tę nieodwracalną grę:
bank może zamknąć nam konto w najbardziej nieoczekiwanym momencie, bez żadnego ostrzeżenia – w każdej chwili może zatrzymać nasze życie.

Marc Levy  A gdyby to była prawda... 

Każdego dnia dokonujemy wyborów, wymieniamy klamkę lub kupujemy całe drzwi, oddajemy samochód do naprawy bądź kupujemy nowy na kredyt, naprawiamy dach kiedy deszcz zalewa nasz dom lub też zaczynamy jeszcze wtedy, gdy świeci słońce. Czasem nawet decydujemy się zostawić łóżko, ciebie, szafę, niczego mi nie będzie szkoda…”.  no, można i tak… Codziennie decydujemy o swoim życiu i ponosimy za to odpowiedzialność. Zastanawiamy się czy to właściwy wybór, przecież zawsze jest jakieś rozwiązanie, przecież mamy kontrolę nad swoim życiem … 

…do czasu, gdy któregoś dnia usłyszysz:  
 „na zawsze ktoś pozostał sam…” 

Nie wyjadą już razem na wczasy, planowane od paru lat, nie będą razem świętować rocznicy ślubu, nie zasiądą do świątecznego stołu… 

Znów zasypie wszystko śnieg,
Prócz pustki po kimś, co
Tutaj zawsze z nami był,
A teraz nie ma go.

                                                                                                          Ryszard Rynkowski

 

Nie ma nic bardziej bolesnego od poczucia niemocy, gdybyż ta niemożność była snem, z którego można się obudzić, nie samotnym.  

 

A ja? Ja nadal żyję i mam wybór … i wierzę, że

 

„w naszym życiu zdarzają się wspaniałe chwile,
 większość tylko dzięki temu, że ktoś dodaje nam odwagi”
George Adams

 El&Ma

 

wtorek, 20 maja 2008
 

Każdemu z nas zdarza się taki dzień, kiedy po prostu wpadamy „w otchłań rozpaczy" ... tak określała ten stan ducha Ania z Zielonego Wzgórza. Zaliczamy jakiś "dołek", tracimy równowagę psychiczną, poczucie bezpieczeństwa. Nie służy to jednak naszemu poczuciu własnej wartości.
W takiej sytuacji wystarczy czasem jedno słowo, jeden gest, pewność, że nie jesteś sama, a już po chwili ... odzyskujesz równowagę, mówisz sobie:

przecież jestem wyjątkowa :-)

To miłe mieć świadomość swojej indywidualności, jednak czy takie postrzeganie siebie jest możliwe bez wsparcia bliskich, przyjaciół?

Czy żyjemy w świecie luster, do którego nikt nie ma wstępu, w których widzimy jedynie własne odbicie, sami siebie kochamy bądź nienawidzimy?

Bez spotkania z drugim człowiekiem nie można niczego weryfikować, radzić sobie z porażkami, cieszyć się z sukcesów.

Jeśli kupisz sukienkę, czy zadowala Cię tylko własna radość z faktu, że świetnie w niej wyglądasz?

Jeśli przygotujesz kolację, czy zadowala Cię, że tylko Tobie ona smakuje?

Jeśli przeprowadzisz szkolenie, czy zadowala Cię wyłącznie Twoja akceptacja?

Jeśli podarujesz komuś prezent, czy zadowala Cię, że tylko Ty nim się zachwycasz?

Przecież, nie żyjemy wyłącznie sami dla siebie, dla własnych celów, własnych radości i przyjemności. Każdemu potrzebny jest zewnętrzny komunikat, zewnętrzne wrażenia, odczucia ... być dla ukochanego mężczyzny jedyną, wyjątkową kobietą na świecie, dla córki lub syna wspaniałą, wyrozumiałą  matką, dla współpracowników - świetnym szefem. To dopiero daje ogromny ładunek energii do wzmacniania własnej samooceny, a jednocześnie wspierania innych -  w pewnym sensie tworzy się jakaś relacja wzajemnych,  pozytywnych oddziaływań.

Wielki fizyk Albert Einstein bardzo lubił filmy Charliego Chaplina. Kiedyś napisał do mistrza liścik tej treści:

"Panie Chaplin, przekazuję Panu wyrazy podziwu. Pana filmy są zrozumiałe dla ludzi na całym świecie. Będzie Pan sławnym człowiekiem."

A na to otrzymał w odpowiedzi:

"Panie Einstein, ja Pana jeszcze bardziej podziwiam. Wprawdzie Pańskiej teorii względności nikt na świecie nie rozumie, ale i tak jest pan sławnym człowiekiem."

Tak to jest, jeden pasjonuje się wyjaśnianiem niewyjaśnionego, a inny z pasją tworzy programy komputerowe. :-)

Świat składa się z indywidualności, ale dzięki różnorodności zamiłowań, uzdolnień, osobowości, obcowanie z ludźmi jest ciekawe, twórcze i wzmacniające.  Jedyna cecha, która nas łączy to ta, że każdy jest inny.

„Spójrz na siebie z sympatią, a zobaczysz swoje mocne strony.
Niewątpliwie masz cechy, których nie doceniasz. Za to inni marzą, by je posiadać."

Dorota Kotkowska

Jednak, zdecydowanie większą przyjemnością jest usłyszeć to od kogoś bliskiego, np., że jesteś ...

... magiczna? :-)

El&Ma

 

 

Komputerowiec

czwartek, 15 maja 2008

Znalazłam dziś kartkę, patrzę i nie wierzę! Tak pisał ktoś, kiedyś o mnie?

Cieszę się, że jesteś! Cenię Twój spokój.

Jesteś mądra i wrażliwa.

Bardzo Cię lubię!!

Cenię Twoje poczucie humoru, rozsądek, odpowiedzialność, doświadczenie.

Lubię, gdy mnie słuchasz, lubię, gdy się śmiejesz. Cenię w Tobie to, że nie ograniczasz, dajesz możliwości.

Jesteś bardzo twórcza i wesoła, inni dobrze się czują w Twoim towarzystwie.


A dziś?

Dziś dostałam ofertę zagrania w sztuce Julio Cortázara: Opowieści o kronopiach i famach.

Na początku nawet się ucieszyłam, ale jest tylko jedna rola do obsadzenia:
„dla roweru, stworzenia łagodnego i o potulnym sposobie bycia, obecność napisów zakazujących mu przekraczania pięknych oszklonych drzwi jest upokorzeniem i zniewagą. (...) we wszystkich bez wyjątku krajach świata zabrania się wprowadzania rowerów. Niektórzy dodają „i psów”, co potęguje tak w rowerach,  jak i w psach ich kompleksy niższości.”

Nie wiem czy dam radę. Muszę pomyśleć o tym jutro…

El&Ma

piątek, 25 kwietnia 2008
Marzymy, planujemy, działamy ... i nagle wydarza się coś, co całkowicie odmienia nasze życie. Co przegapiłam, w którym momencie? Mogłam coś zrobić, zapobiec? Jak do tego doszło? - setki pytań bez odpowiedzi... Jedni powiedzą, że tak chciał Bóg, inni, że to zrządzenie losu lub, że tak było zapisane w gwiazdach.
Taraka: sztuki rytualne, symbole, astrologia, szamanizm, Słowianiekładzenie kart, jasnowidzenie, przepowiadanie, viversum.pl, doradztwo przez telefon,rozmowa gratisCzaryMary.pl - button 2

Online Casino
Baner partnera />

 

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj!

Zobacz inne blogi w BlogFrog.pl

Skopiuj CSS